NBA 2K18 ile Tanışın

NBA 2K18 ile Tanışın

Dünya’nın tek ve rakipsiz basketbol oyunu olan NBA 2K 2000’li yılların başlarından beraber bizleri içerisine çekmiş ve basketbol heyecanına dahil olmuştuk. Başlarda sadece NBA Amerikan ligi varken sonradan eklenen Avrupa Takımları ile beraber oyunun piyasası Avrupa kıtasına yayılmış ve ününe ün katmıştı.

NBA 2K18 ile oyunun ilk olarak myplayer modundan bahsetmek isterim bu mod ile kendi profilinizi oluşturuyor ve Dünya’nın en iyi basketbolcusu olma yolunca ilerlemeye başlıyorsunuz. Draft olup farklı takımlarda oynuyor ve git gide kendiniz geliştiriyorsunuz. Geçtiğimiz yılda var olan bu modun üzerine epeyce düşülmüş hikayeleştirme de olumlu gelişmelere gidilmiş. Burada ekstra olarak bir mağazaya gidip alış veriş yapabilir hale sanki bir GTA oyunu gibi gidip dövmeler de yapabiliyorsunuz. Bu özellik ile oyunu seven kullanıcıların en çok zaman geçirdiği mod olacağa benziyor.Bu modun temel amacı 99 overal puanına kadar yükselmektir. Oyunun en heyecan verici modunu anlattıktan sonra diğer modlardan da bahsedelim MyTeam, MyGM ve MyLeague modları geçtiğimiz yıl ki 2K17 ile hemen hemen aynı kalmış birkaç küçük değişilik yapılmış durumda.

Oyunun ekran özellikleri bakımından seyircilerin farklı ve canlı davranışlar ve stat ışıklarının açılarında iyileştirilmelere gidildiği fark ediliyor.Grafik olarak geçtiğimiz yıllara göre zengin ve başarılı bir işçilik çıkarılmış. En büyük farlılıklardan birine gelmek gerekirse Eskiden oyuncuların altında olan şut göstergesi, sol üst tarafa küçük bir şekilde görünüyor. Bu oyunu öteden beri oynayan kullanıcılar arasında alışma sorunu yaşatacağı görülüyor. Hatta bu konuda 2K yönetimine oldukça fazla sayıda şikayet mektubu ve maili gitmiş durumda. Fakat oyunun genel beğenilme seviyesi yanında pek de takılacak bir nokta değil.

Oyunu genel olarak başarılı buldum oyunu satın almak isteyen basketbol sever oyuncular Steam üzerinden oyunu 200 TL ‘lik bir satış fiyatı ile edinebilir. Oyun üç farklı mod ile piyasa sürüldü bu diğer modların fiyatları da NBA 2K18 - Legend Edition 340 TL , NBA 2K18 - Legend Edition Gold  549 TL dir. Bütçenize göre bu muazzam basketbol oyununa sahip olabilirsiniz.

Yorum ekle

Copyright © 2012 Portikal.Net - Tüm hakları saklıdır.