Yabancı Dil Eğitimine Kaç Yaşında Başlanmalı

 

 

Çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesini istiyorsanız erken yaşta eğitimine başlamanız hızla gelişmesine katkıda bulunur.Bu makalede yabancı dil eğitiminin hangi yaşta başlamasının doğru olacağı hakkında bilgiler bulunmakta,faydalı olmasını diliyoruz.

1.Çocuklar 1,5 yaşından itibaren, ana dillerinde anlamlı cümleler kurmaya başlarlar. Eğer çocuk birden fazla dilin konuşulduğu bir evde büyüyorsa, 1,5 yaşına geldiğinde her bir dilde aynı seviyede cümle kurabilecek dil gelişimine erişmiş olur.

2.Çocukların dil gelişimi ilk cümlelerin duyulduğu zamandan itibaren kesintisiz devam eder ve çocuk 4 yaşına geldiğinde artık dili çok daha etkin bir biçimde kullanabilmekte, kendisini dille ifade edebilmektedir.

3.Eğer çocuk 7 yaşından önceki dönemde ana dili dışında bir dille daha tanıştırılırsa, bu dile çok kolay uyum sağlayacaktır.

4.Farklı bir dil, farklı bir kültür ve sosyalleşme için yeni bir alan anlamına gelir. Bu nedenle bir yabancı dil eğitimine erken yaşta başlamak çocuğun dil gelişimine olduğu kadar sosyal gelişimine de katkıda bulunur.

5.Küçük çocukların yabancı dil eğitimine başladıkları öğretmenlerinin tecrübeli olması çok önemlidir. Ayrıca çocuğun çevresinde bu dili akıcı ve kurallı konuşan insanlar varsa çocuk çok daha rahatlıkla ve hızla yeni dili kavrayacak, hayatına katacaktır.

Yorum ekle

Copyright © 2012 Portikal.Net - Tüm hakları saklıdır.